29 Kasım 2011 Salı

Emeklilik Sendromu

Deron Williams diye bir adam geldi. Basketboldan anlamayanlar, keyif almayanlar bile izledi onu. Adam, sporcu. İşini iyi yapıyor, mütevazi. Kısa zamanda herkesi kendisine hayran bıraktı desek yanlış olmaz. 3 ay gibi bir zaman zarfı içerisinde bolca güzel sahne de ekledi zihinlerimize. O, bizi, biz de onu sevdik.

Her güzel şeyin sonu vardır klişesine sadık kalındı. Lokavt bitti haberi geldi. Ve Deron Williams, ZZ Leiden maçı öncesi takım arkadaşlarına, taraftarlara veda etti. Buraya kadar her şey iyi, güzel, hoş. Bundan sonrası ise tam Beşiktaş yönetimine yakışır cinsten. Deron Williams'ın 3 aydır terlettiği 8 numaralı forma emekliye ayrıldı. Çok merak ediyorum: Bu kimin aklına geldi ve kimler "evet ya, süper fikir keh keh" diye onay verdi. Napıyorsunuz siz? Konu, Deron Williams'dan bağımsız bir durum. Sanırsın adam senelerini verdi Beşiktaş'a. 3 ay, sadece 3 ay. Kimse, kısa süre içerisinde yaptıklarını hor görmüyor, küçümsemiyor. Ama 3 ay yahu! Kendini, bu formayı nasıl bir değersizleştirme şekli bu?

Aziz Akyavaş
Hurşit Baytok
Faruk Çagan
Ateş Çubukçu
Tom Davis
Battal Durusel
Osman Kerimol
Ahmet Kurt
Fehmi Sadıkoğlu
Zeki Tosun
Altimur Tülmen

Bu isimleri tanıyor mu acaba Beşiktaş yönetimi? Basketbol tarihimizdeki tek şampiyonluğumuzu elde eden kadro. (1975) Bu kadrodan biri ya da birileri değil de neden Deron Williams? Hayır, forma emekli edeceksen şu kadrodan yap da bir anlamı olsun. Bilelim sebebini ve kıymetini. Net sayfalarında 500 liraya sattığın formayı emekli ediyorsun. Kötü Türk filmi gibi yönetim. Güldürmüyor bile, ağızda leş, acı bir tat bırakıyor.

Eğer senin için kadir, kıymet bu kadar mühimse Baba Hakkı için ne yaptın? Şeref Görkey için, Rıza Çalımbay için. Eğer bir efsane yaratma derdindeysen, senin 108 yıllık tarihinde alası var. Ne yaptın onlar için?

Tek umudum şu: Emeklilik şuan gündemdeyken, siz de bırakın şu koltukları da emekli olun tez zamanda. Bizim de hiç değilse, yarınlara umutla bakmak için bir sebebimiz olsun.

3 yorum:

roland deschain of gilead dedi ki...

neyse gene şampiyon kadroda 8 numaralı formayı giyen yokmuş. eğer olsaydı o tam ölüm olurdu herhalde.

Yakup Sabri İNANKUR dedi ki...

Deron'un formasının müzeye kalkması, yeni Beşiktaş'ın, popüler kültür Beşiktaş'ının miladı kabul edilebilir.Beşiktaş'ın farklılık bariyerleri ortadan kalkıyor. Elimizde renkler ve tarih kalıyor sadece...

nowitzki dedi ki...

Halil KILIÇASLAN
Asıl mesele Deron Williams'ı onurlandırmak değil, MİLANGAZ'lı formayı tepemize dikmek