16 Aralık 2013 Pazartesi

Hepsi Tek Bir Maçtan


Ligin tamamında yaşanabilecek şeylerin hepsini tek bir maçta yaşadı dün Beşiktaş.

- Hafta içi annesini kaybeden Tolga Zengin, maç öncesi annesi için yapılan pankarttaki annesinin resmini öptü. 

- Maçın hemen başında gelen golden sonra takım arkadaşları Tolga'ya koştu. Zaten yüksek olan duygu yoğunluğu daha da katlandı.

-Maçın hakemi (hakem burada laf icabı denmiştir) Barış Şimşek, maça damgamı vuracağım sinyallerini verdi.

-Beşiktaş atak halindeyken, oyuna 2. bir top atıldı. Atılan topu eline alan Donk, topu dışarı atmak yerine topla birlikte koşturdu. Bu da yetmezmiş gibi gol pozisyonunda olan Almeida'nın önündeki topa elindeki topu fırlattı. Bundan sonrası ise tam bir Woody Allen filmi. Hakemin oyunu durdurması ile Donk "yahu ne yaptım ben" surat ifadesi ile en iyi yardımcı erkek oyunculuğu adaylığına göz kırptı. Barış Şimşek de Donk'u sarı kart ile cezalandırıp,maçı hava atışı ile devam ettirdi. En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi şimdiden belli.

- Bu pozisyon sonrasında abuk sabuk fauller, kararlar ile ben bu maçı yöenetmiyorum, sizleri çileden çıkarıyorum havasına girdi Şimşek.

-Kasımpaşa'nın ilk golü taç atışıyla başlıyor. Taç atışını kullanması gerektiği yerin 15 metre ilerisinden kullandı oyuncu. Aynı hakem, Beşiktaş'ın faul atışlarını kullanırken yerinden kullanmasına özen gösterdi.

-Beşiktaş taraftarı Fernandes'i protesto ediyordu. Fernande bu protestolara tükürerek karşılık verdi. Böylece Beşiktaş kariyerini sonlandırdı.

-Kasımpaşa tribününde maç izleyen bir Beşiktaş taraftarı sahaya girerek, Fernandes'e saldırdı.

-Fernandes'e saldıran kişiye Almeida ve Motta müdahale etti, benzer şekilde karşılık verdi. Her ikisi de kırmızı kart ile oyun dışı kaldı. İşin garibi ikisi de aynı şeyi yapmalarına rağmen biri ikinci sarıdan, diğeri direk kırmızıdan atıldı.

-Yanlışlar karşısında laflarını esirgemeden söyleyen ve bizlerin de takdirini kazanan Şota, Donk konusunda ve rezalet ötesi hakem yönetimi karşısında bir şey söylemeyerek "doğru ve adalet"i sadece kendi cephesinden bildiğini bizlere kanıtladı.

-Kasımpaşa semtiyle, hocasıyla, yönetimiyle, oyuncularıyla birbirlerine inanılmaz yakıştıklarını kanıtladı.
 
-Yayıncı kuruluş Donk'u olayın asıl mağduru ilan etti.

-Birçok spor programındaki eski hakemler olayın vahametini ve kural hatası olduğunu konuşurken, "Beşiktaşlı" Zekeriya Alp, kural hatası olmadığını söyledi.

-Beşiktaş taraftarının bir kısmı Fernandes'e saldırana helal olsun derken, bir kısmı yanlış buldu.

-Ülkede başka bir takımın başına gelse bunlar yer yerinden oynayacakken, sözde Beşiktaş medyası ve Beşiktaş yönetimi gereken tepkiyi gösteremedi. (Yönetim bugün 15'te basın toplantısı yapacak.)

-Bütün bu olan-biten esnasında hocalığını konuşmaya fırsat bulamadığımız bir Bilic var. Hocalığını konuşmaya fırsat bulamıyoruz, daha doğrusu ben kendi adıma müthiş gereksiz görüyorum. Niyesi de şu: Ülkeye geleli 5-6 ay oldu. Takımı lige 4'te 4 yaparak başladı, Avrupa kupalarına katılma hakkı kazanmasına rağmen kendi dönemiyle alakalı olmayan bir sebepten takımı ihraç oldu. İlk derbi maçında takımı 4 maç, kendi 3 maç ceza aldı. Üstelik kendisi işlemediği bir suçtan ceza aldı. Cezasını ülkenin diğer hocalarına göre daha mağdur şekilde çekti. Haftalar sonra taraftarı ile maça çıktı. Berbat bir hakem yönetimi, akabinde sahaya inip, kendi oyuncusunu tartaklayan bir manzara gördü. Şu kadar rezil işlerin içinde Bilic'in oyuna müdahalesi, yetersizliği vs gibi konular açıkcası benim umrumda değil.

Bütün bu maddelerin her biri için saatlerce konuşulabilir, sayfalarca yazılar yazılabilir. Fakat dün akşam öyle tuhaf bir gece yaşadık ki ve o tuhaflığa rağmen Beşiktaş cephesinin tek yürek olamayışı benim içimi burkan kısımdır. Bu kadar rezil bir gece sonrasında hala "ama"larla birbirimizi yiyoruz.

Maçı keşke sadece üstteki fotoyla hatırlayabilseydik.

1 yorum:

sherlockholmes dedi ki...

güzel bir yazı olmuş. şu maçtan sonra hala taktik teknik konuşan beşiktaş taraftarı istemiyorum. yeryüzünün en demoralize takımıyız adam hala bilic hatalı diye dolanıyor ortalıkta.