5 Eylül 2010 Pazar

Phantom 10 Kaplan Gücündedir


Guiza yeni geldiğinde Sinan Engin bir açıklama yapmıştı. Bobo, 3 Guiza eder diye. Geçen süre zarfında Guiza başarısız olmuş olabilir, hakikaten verimsiz bir oyuncu da olabilir. (ki zerre umurumda değil, F.Bahçe'nin sorunu) Sinan Engin, muhtemelen keh keh diye sırıtıp, ben demiştim demiş de olabilir. Olabilir değil hatta, kesin demiştir. Ancak mesele bu değildir. Mesele, bir oyuncu hakkında yapılan değerlendirme şeklidir.

Şimdi de Aziz Yıldırım benzer yola başvurdu. Alex, 10 Guti eder demiş. Türk futbolunun başındaki isimlerden biri bu adam. Kulüp yönetiyor. Oyuncu değerlendirme şekli böyle. Söyleyeceği bir argümanı yok, kolay yola kaçıyor. Sinan Engin ile benzer tavrı sergiliyor. Oyuncu hakkında 2 tane cümle kur. İyi yönleri ne, eksik yönleri ne diye sor, yanıt veremezler. Ama güç onlarda ya, at babam, tut babam.

Alex'in Fenerbahçe için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu, bugüne kadar neler verdiğini tartışacak değiliz. Benim şahit olduğum en verimli yabancısı Fenerbahçe'nin. Her sene eleştirilir, sene biter, şöyle bir bakılır, takımın en verimli adamı yine o. Ee tamam, kabul. Peki ne alaka Guti-Alex kıyaslaması? Nasıl bir matematik bu? Alex = Guti x 10 Benim diyen matematikçi çıkamaz işin içinden. İşin içinden çıkamadığı gibi matematikle uğraşmayı da bırakır.

Her fırsatta dünya kulübü zırvalarına başvuran Aziz Yıldırım, öncelikle dünya futbolunda yer edinmiş isimler hakkında bilgilense iyi olur.

2 yorum:

valresnick dedi ki...

http://fenerbahce.org/fb2008/detay.asp?ContentID=20760

Şairler Parkı dedi ki...

Ülkedeki kulüplerin resmi siteleri nasıl güven sağlıyor?

Ege