13 Ocak 2010 Çarşamba

Necip, Rıdvan, İsmail, Serdar, Batuhan, Korcan


Genç oyuncu nasıl tecrübe kazanır ?

Bana göre oynayarak kazanır. Kupa ve hazırlık maçlarında 90 dakika, lig maçlarında sonradan oyuna girerek.

Kapasitesi belli olan İnce düşüncelerin adamı Uğur ile başlamanın sonucunda kafadan kalende 2 gol gördün. Bunu yapan Necip olsaydı Beşiktaş'ta futbol hayatı bitmişti. Ki bitmişi var; Serdar Kurtuluş.

Ekrem ile ne bekte başarılı olabildin ne de hücumda etkili olabildin. Rıdvan'ı oynatsan en azından 3 posizyona girerdi Beşiktaş. Bek olarak Ekrem kadar başarılı olabilmesi için 2 top çalması yeterliydi. Ama ileri çıkışlarında tek top kaptırsaydı Rıdvan göremezdi bir daha forma yüzü. Göremeyeni var; Serdar Özkan.

Hoffenheim'in 3. kalecisi Ramazan Özcan. En iyi yaptığı şey degajlar. Boyu bile yetersiz. Hava toplarında başarısız. Denizli şöyle buyurmuş Ramazan'ın hataları için ''"Normaldir, ilk kez bir resmi maça çıkıyor. Takım arkadaşları ile mutlaka bir süreci birlikte geçirmesi lazım. Bunların hepsi, bir kaleci için futbolun içinde yaşanabilecek hadiseler". Aynı hadiseleri Korcan'ın yaşama lüksü yoktur. Çünkü o genç kalecidir. Tecrübesizdir.

Batuhan nasıl bir deli fişek ki bir türlü uslanamadı. Bu çocuğu karşınıza alıp kaç defa konuştunuz acaba. Konuştuysanız da büyük golcü Nobre'nin yedeği olmayı teklif etmişsinizdir. Nobre'nin yedeği olmayı ben bile kabullenemem.

Tello kadar toplara vuramaz mı Serdar Özkan ? Ondan daha fazla koşacağı ve top kapacağı zaten kesin. Ama Şili'li adamımız olmalı. Yabancı kontenjanını nasıl dolduracağız yoksa.

İsmail Köybaşı bugün ilk 18'de yoktu galiba. Tecrübeli genç yetenek Üzülmez varken gerek yok zaten. İsmail yetenekli oyuncu ama kulübede beklerken yeteneklerini köreltmeme konusunda ne kadar yetenekli bekleyip göreceğiz.


Denizli A2 takımdan neden oyuncu almıyor ?

8 yorum:

Pamukk dedi ki...

ismail sakattı hamburg maçında heralde iyileşmedi

pek güzel ifade etmişsin. eline sağlık

JANiTSCHAR dedi ki...

Güzel yazı,Saol.

ian dedi ki...

şu klişeyi kullanacağım hiç aklıma gelmezdi ama "revizyon şart!".. gitmiyor artık ne takım ne taraftar.. acayip birşey olduk çıktık camia halinde.. son maçın etkisiyle de söylemiyorum bunu, geniş resme bakmaya çalışıyorum.. ekrem'e uğur'a tepki göstermiyor taraftar, göstermesin de zaten, ama gitmiyor bu oyunlarıyla.. şu elimizdeki oyuncu grubunun en iyi yanlarını alıp, kalanını daha istekli daha genç adamlarla doldurmamız lazım.. şampiyon olsak bile yapmamız lazım bunu.. taraftar da bu sezondan sonra taze kanlara daha fazla hoşgörülü olacaktır, olmalıdır; zira gittiğimiz yol, yol değildir..

Adsız dedi ki...

Yazdıklarının ilk kelimesinden son kelimesine kadar katılıyorum.Ve bu yazdıklarını düşünen,paylaşan,hak veren binlerce Beşiktaşlı var.Benim anlamadığım asıl bunları bizden önce görmesi gerekenlerin görememesi.Teknik ekibin de artık yönetimden ve başkandan farkı kalmadı.Yanlış üstüne yanlış.Yeter artık!

Dolmabahce Caddesi dedi ki...

çok güzel anlatmışın. Necip oyuna girdiğinde tribündeki ateşlenme bile çok şeyi anlatıyor. Necip Onur İsmail Rıdvan oynasın desinler ki bu çocuklar 3 sene sonra 3 sene üstüste şampiyonluk serisi başlatacak eyvallah derim. Ama bunu yapacak adamlar yok bizde malesef.

Dolmabahce Caddesi dedi ki...

bunla alakalı benden bir şeyler yazdım. Siyah Beyazdık el birliği ile demiröreniyle denizlisiyle siyah gri yapıyorlar bizi, beyaz olmak için necip ismail onur rıdvan lazım bize.

Şairler Parkı dedi ki...

Sadece Necip'in tribünde yaşattığı heyecan bile bu taraftarın artık neyi özlediğini açıkça gösteriyor. Takım yine liderliğe oynayabilir, kupada iddialı olabilir. Lakin bu gençleri oynatmadıkça özkaynak gerçeği tamamen yokolur. Değişik bir Beşiktaş, değişik bir taraftar olur. Yenilgi sonrası üzülmeden evini yolunu tutan insanlar. Evine posterini asacağı bir yerli oyuncusu olmayan Beşiktaşlılar.

başarı sözcüğünü kupa sayısı ile eşdeğer tutan bir başkanın varsa başarı için gençleri yiyen bir teknik direktörünün olmasıda gayet normal aslında.

marmara

Adsız dedi ki...

Ya yemişim liderliği kupayı.Bu sene de 5.olalım ama oynatsınlar şu cocukları en azından kazanımlarımız onlar olsun.