25 Ağustos 2009 Salı

Beşiktaşım Benim...#3 ( 12 Mayıs 1990 Beşiktaş - Fenerbahçe Şampiyonluk Maçı)1989-1990 sezonu şampiyonluk maçı. Tribünlerdeki kalabalık gerçekten bambaşka. Modern stadların asla elde edemeyeceği kendine has bir büyüsü var. Maç öncesi görüşler, saha içine kadar giren haberciler. Beşiktaş'ın yeraltı tünelinden sabırsızca çıkışı " Yerin altı değil yerim, göklerdir meskenim süzüleyim." Devre arasında her iki başkanın görüşleri. Ancak Seba'nın zihinlerden bir ömür çıkmayacak olan beyefendiliği, kendine has tatlı üslubu. Maça Sarı Fırtına'nın 2 gol, 1 asistle damgasını vurması. Gollerden sonra uçuşan saçları.

Bitiş düdüğü ile : Şampiyon Beşiktaş!

Mehmet'in maç sonu yorgunluk ve mutlulukla karışık ruh hali sırasında formayı almaya çalışan cengaverler. Şampiyonluğu telli turna ile kutlayan bir Beşiktaş.

Arşive katmak isteyenler için:

Beşiktaş - Fenerbahçe ( 1989-1990)

4 yorum:

Ömer dedi ki...

Sanirim ayni sezonun ilk yarisindaki macta da Kadikoy'de 5-1 yeniyoruz Fenerbahce''yi. Yanilmiyorsam tarih 6 Ocak 1990.

Gurbet Kartalı dedi ki...

Evet, meshur veysel'in (veselinoviç) eliyle 5 atarız gibi bir isareti yaptıgı sonrada 5 yedikleri maç... :)

stalker dedi ki...

rızanın ortaları nasıl ama..

maçı anlatan herif sonradan mı seslendirmiş, merak ettim. pazar akşamı barça-bilbao maçını anlatmıştı aynı ruhsuzlukla :)

t2 dedi ki...

engin ipek sepetçe gol yediği yetmiyormuş gibi bir de Beşiktaş camiasına hayırlı olsun diyor şampiyonluk soğukça . sanki 1 sene sonra fenere gideceğini bilerek .

şifo çocuk gibi :)

zekiyi ne çok sevdiğimi anladım bir kez daha ... bergamalı zeki ... sarıyere 87. dakika gol atıp şampiyonluğu tescillendirmişti diğer sene ...

yeni açığın beleştepe tarafını mı vermişiz vay be !

bu arada metinin 3. golü jenerikliktir , metini anlatan her görüntüde illaki vardır :)

elinize sağlık şairler parkı (marmara-ege) ... mutluluk veriyorsunuz ...